(0232) 343 25 84

MICROBLADING

microbladingMicroblading, kalıcı makyaj altında sınıflandırılmış bir uygulamadır ancak geleneksel kozmetik dövmelerden farkı yarı kalıcı olarak kabul edilmesidir. Microblading cilt tipine ve cilt bakım rutine bağlı olarak 1-3 yıl arası kalıcıdır. İşlem mikro iğnelere sahip bir alet kullanılarak yapılır ve kaş bölgesinde derinin üst tabakasına kıl görünümlü çizgiler ile uygulanır. Doğal, gerçekçi bir görünüm elde edilir. Microblading kaybedilen kaşları büyük ölçüde düzeltebilir veya tamamen yeniden yapılandırabilir. Kaşları çok az veya hiç olmayan kişiler için ideal bir uygulamadır. Kullanılan pigmentler doğal veya istenen kaş rengine uygun seçilmekte ve cilt tonu da dikkate alınmaktadır.

Microblading uygulaması ne kadar sürer?

İlk Microblading seansı yaklaşık 2-2.5 saat sürmektedir. Seans sırasında, kaş teknisyenimiz kaşlarınızı sizin onayınıza göre şekillendirir. Daha sonra pigment rengi seçilir. Seçime onay verdiğinizde işlem başlar. Rötuş için ikinci seans gerçekleşir. İkinci Microblading seansı, ilk seanstan 4-6 hafta sonra gerçekleşir. Bu seansın tamamlanması yaklaşık 1-1.5 saat sürer.

İyileşme süreci

Kaş alanında işlemden sonra kızarıklık olur ve kaşlarınızın rengi daha koyu görünür. Bu iyileşme sürecinin bir parçasıdır ve normaldir. İlerleyen günlerde, kaşlarda hafif bir kabuklanma görülebilir. Kaşların iyileşmesi yaklaşık 7-14 gün ve son görünümüne ulaşması yaklaşık 1 ay sürer.

Rötuş gerekli mi?

Bazı bölgeler ilk oturumda toplanamayabilir ve yeniden doldurulması gerekebilir. Pigment renginin, kaş kalınlığının ayarlanması gerekebilir. Yağlı cilde sahip kişilerde, rötuş seansı sırasında yağlar pigmenti hafifletme eğiliminde olduğundan daha derin bir renk tonu gerektirir. Rötuş seansının temel amacı kaşlarınızın mükemmel görünmesini sağlamaktır. Rötuş seansı, ilk seanstan sonra 4 haftadan daha erken yapılmamalıdır çünkü pigment rengi cilde tam olarak yerleşmiş değildir.

Acı hissediliyor mu?

Uygulamadaki acı seviyesi sıfıra yakındır. İşlemden önce kaş teknisyeni bölgeyi uyuşturmak için anestezik kremler uygular.

İlginizi çekebilir: Lazer Epilasyon

Ayrıntılı bilgi ve randevu

Microblading uygulaması yaptırmak istiyorsanız (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp