(0232) 343 25 84
CİLT BAKIMI

DERMAPEN

dermapenDermapen, lazer ve benzeri uygulamalara göre daha düşük maliyetli ve daha az zaman alan bir cilt bakım uygulamasıdır. Akne, su çiçeği, çatlak izlerinin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Yaşlanmayı geciktirici amaçla kullanıldığında çok etkili bir uygulamadır.

Kalem şeklindeki cihazın ucunda bulunan mikro iğneler ile cilde mikro kanallar açar. Mikro iğneler, cildin fibroblastlarını (bağ dokularının temel hücresi) uyararak cildin elastikiyetini arttırır ve gençleştirir.

Dermapen uygulamasının tercih edildiği bazı durumlar:

  • Sarkmış cilt
  • İnce çizgiler ve kırışıklıklar
  • Sigara bağlı oluşan dudakların etrafındaki çizgiler
  • Cilt sıkılaştırma ve gençleştirme
  • Büyük gözenekler
  • Deri çatlağı
  • Sivilce izleri
  • Cerrahi yara izleri
  • Yanık izleri

Dermapen nasıl uygulanır?

Dermapen tıbbi bir cihazdır. Birçok küçük steril iğneler içeren ve cihazın üstüne yerleştirilen tek kullanımlık bir parçaya sahiptir. Bu iğneler, yüzün bir kısmına, yara izi derinliğine veya tedavi edilen duruma bağlı olarak cilde farklı seviyelerde nüfuz eder. Bu da ciltte mikro yaralanmaya ve sırayla iyileşmeye neden olur. Bu iyileşme yeni kolajen ve elastin üretimine neden olur ve yara dokusu yeniden biçimlenir. Aynı zamanda geçici ince kanalların oluşmasını sağlar. Bu kanallardan cildin ihtiyacı olan ürün cilt altına gönderilir.

Uygulamadan sonra, ciltte açılmış kanallar bir saat içinde kapanır. Cildiniz daha sonra bir onarım işlemi başlatır, bu da cilt dokusunun iyileşmesine ve daha az ince çizgi ve kırışıklıklara neden olur. Dermapen’in etkileyici sonuçları birçok klinik çalışma ile desteklenmektedir.

Ağrı veya acıya neden olur mu?

Hayır. Dermapen uygulamasından önce, cildiniz antiseptik kullanılarak derinlemesine temizlenir ve cildiniz uyuşuncaya kadar anestezik bir krem uygulanır. Bu, tüm süreci acısız kılar. Uygulama esnasında dermapen ciltte hissedilir ancak bir acıya neden olmaz.

Kaç seansta uygulanır?

Seans sayısı kişinin cilt analizi yapıldıktan sonra belirlenir. Kişinin cilt tipine göre 10 ile 28 gün ara ile uygulanabilir.

Dermapen uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama yapılan bölge 12-48 saat boyunca kızarır olacaktır ve cildiniz normalden daha sert olabilir. Bu sürede makyaj yapılmaktan kaçınılmalıdır. Seanslar sürerken cilt güneşten korunmalıdır.

İlginizi çekebilir: Hydrafacial cilt bakımı

Ayrıntılı bilgi ve randevu

Dermapen uygulaması yaptırmak istiyorsanız (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp