(0232) 343 25 84
EPİLASYON

LAZER EPİLASYON

lazer epilasyonVücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi vardır. Ancak bu yöntemler uğraştırıcı olması ile birlikte kalıcı çözümler sağlamaz. Lazer epilasyon işlemi vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer ışınları sayesinde yok edilmesi işlemidir. Lazer epilasyon ile daha konforlu ve uzun vadede istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Teknolojideki gelişmeler sayesinde, güvenle lazer epilasyon yaptırılabilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için düzenli seanslar gereklidir. Çoğu kişi ortalama 6 ile 8 arasında seansa ihtiyaç duyar. Düzenli seanslardan sonra, çoğu hasta birkaç ay boyunca istenmeyen tüylerden arınmış olur. Tüyler tekrar çıktığında, kişide belirgin bir şekilde eskisinden daha az tüy görülür. Ayrıca tüy rengi daha ince ve daha açık renklidir.

Lazer epilasyon tüyler tekrar çıktığında yeniden uygulanabilir. Epilasyon için tasarlanmış lazerler vücudun çoğu yerinde kullanılabilir ve geniş alanlara uygulanabilir. Uygulandığı alanlar:

  • Sırt
  • Bikini alanı
  • Göğüs
  • Yüz, özellikle üst dudak ve çene
  • Boyun
  • Omuzlar

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

İşlemden önce, uygulama yapılacak bölge temizlenir. Cildin çok hassas olduğu durumlarda uygulama bölgesine uyuşturma jeli uygulanabilir. Uyuşturma jelinin etkisi 30 ila 60 dakika arası sürer.

Lazer epilasyon, uygulama için özel olarak kurulan bir odada yapılır. Odadaki herkes işlem sırasında koruyucu gözlük takar. Prosedürü gerçekleştirmek için cilt gergin tutulur ve lazer ışınları cilde uygulanır. Lazer ışınları, istenmeyen tüyleri buharlaştırarak yok eder.

Uygulamanın ne kadar süreceği, uygulama bölgesinin boyutuna bağlıdır. Üst dudağın işlenmesi dakikalar alır. Uygulama yapılan alan sırt veya bacaklar gibi geniş bir alan ise bir saatten uzun sürebilir.

Uygulama sonrası ne yapılması gerekir?

Uygulamadan sonra güneşten korunulmalı ve 30 veya daha yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalı. Uygulama bölgesi nemlendirici kremler ile nemli tutulmalıdır. Uygulama sonrası ağrı, şişme veya kızarıklık görülen bölgeler olursa soğuk kompres uygulanmalı. Ağda ve tüy dökücü kremler kullanılmamalı. Yüz epilasyonu sonrasında allık veya fondöten gibi cildi kapatan ürünler kullanılmamalıdır.

Uygulamadan sonra günlük yaşama hemen geri dönülebilir.

Ne zaman sonuca ulaşır?

Tüm seansların sonunda alınan sonuç kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber %70 ile %90 arasındadır. Kalan ince tüyler ile ilgili geçici yöntemlere değil ihtiyaca göre yılda 2 veya 3 kez seanslara gelerek konforlu süreç yaşayabilirler.

En sık görülen yan etkiler küçük çaplıdır ve 1-3 gün sürer. Bu yan etkiler şişme ve kızarıklıktır. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrası kliniğin verdiği talimatların izlenmesi, yan etki riskini büyük ölçüde azaltacaktır.

Güvenli midir?

Son yıllarda, lazer tıbbında birçok gelişme kaydedilmiştir. Bu gelişmeler, daha fazla insanın güvenle lazer epilasyon yaptırabilmesine yol açmıştır. Geçmişte, sadece tüyleri siyah olan ve açık tenli insanlar güvenle lazerle epilasyon yaptırabiliyorken, günümüzde herkese uygulanabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması için (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İğneli epilasyon

Ayrıntılı bilgi ve randevu

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmak istiyorsanız (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp