(0232) 343 25 84
CİLT BAKIMI

HYDRAFACIAL CİLT BAKIMI

hydrafacialHydrafacial uygulaması, günümüzde en çok tercih edilen cilt bakım yöntemlerinden biridir. Hydrafacial, cilde uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı bir cilt bakım uygulamasıdır.

Hydrafacial, dört farklı HydroPeel ucu ve çeşitli cilt bakım solüsyonları (kimyasal eksfoliyanlar, antioksidanlar ve nemlendirici serumlar) kullanan bir cihazdır, vakum teknolojisi ile birlikte kullanılan uçların spiral tasarımı, cildi derinlemesine temizler ve ölü tabakayı alır.

Hydrafacial uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama süresi 30 dakika ile 90 dakika arası sürebilir. Bu kliniğin ve uygulamayı yaptıracak kişinin ortak kararına bağlıdır. Uygulama dört adımda tamamlanır her adımda farklı bir HydroPeel ucu kullanılır.

Birinci adım Vortex Exfoliation: HydraFacial’ın bu bölümünde cildiniz nazikçe temizlenir ve peeling yapılır. Bu HydraFacial “ucu”, altındaki taze ve sağlıklı cilt hücrelerini ortaya çıkarmak için ölü cilt hücrelerini arındırır.

İkinci adım Vortex Peel: Bu uç daha derinlemesine bir temizlik için glikolik asit ve salisilik asitin içeren kombinasyonu cilde uygular. (Asit sert, fiziksel bir ovalama gerekmeden ölü cilt hücresi oluşumunu bozar.)

Üçüncü adım Vortex Extraction: Bu uç, siyah noktaları ve gözeneklerinizi tıkayan diğer pislikleri temizler.

Dördüncü adım Vortex-Fusion: Son kısımda, antioksidanlar, peptitler ve hyaluronik asit gibi cildiniz için iyi bileşenler içeren serumlar cildinize pompalanır.

Uygulama öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan önce 48 saat boyunca retinol, glikolik asit ve salisilik asit içeren ürünler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Botoks yaptırdıysanız uygulamadan önce 5 gün beklemelisiniz. Herhangi bir lazer tedavisi planlıyorsanız, en az 24 saat önce HydraFacial uygulaması yaptırmalısınız. Son zamanlarda herhangi bir lazer tedavisi geçirdiyseniz, HydraFacial uygulamasından yararlanmadan önce bir ay beklemelisiniz.

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonra, 48 saat boyunca güneş altında zaman geçirmekten kaçının (peeling cildinizin güneş hassasiyetini artırır). HydraFacial’dan sonraki 24 saat boyunca yoğun antrenmanlardan kaçınmalısınız.

Hydrafacial cilt bakımı FDA onaylı ve tamamen güvenilir bir uygulamadır. Her yaş grubuna uygulanabilir.

Cilt kendini 28 günde yeniler ve cilt temizliğinin düzenli olarak 3 veya 4 haftalık periyotlarla yapılması önerilir.

İlginizi çekebilir: Dermapen

Ayrıntılı bilgi ve randevu

Hydrafacial uygulaması yaptırmak istiyorsanız (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp