(0232) 343 25 84

prpPRP yüz ve cilt gençleştirme için kullanılan ve cerrahi olmayan bir tedavidir. Günümüzde çok tercih edilen bir prosedür haline gelmiştir. Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavinin kısaltılmış ismidir. PRP tedavisi, teninizi, cilt dokunuzu iyileştirmek ve kaybedilen yüz hacmini geri kazanmak için kendi kan trombositlerinizi kullanan bir tedavi yöntemidir.

Kan, dört bileşenden oluşur; kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri, plazma ve trombositler. PRP uygulanacak kişiden alınan kan santrifüjde döndürülerek kan hücrelerinin plazma ve trombositlerden ayrılması sağlanır.  Zenginleştirilmiş trombositler, kolajen ve yeni cilt hücrelerinin uyarılması için cilde tekrar enjekte edilir. Tedavide, hastaların kendi trombositleri kullanıldığı için alerji veya vücudun tedaviyi reddetme riski yoktur.

PRP ayrıca, erkek tipi saç dökülmelerinde ve saç dökülmesi tedavisinde başarılı bir şekilde kullanılabilir. Tedaviye erken başlamak önemlidir ve uygun bir aday olup olmadığınız görüşme sırasında belirlenir. Saç için PRP tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi.

Nasıl uygulanır?

Tedavi uygulanacağı bölgeye bağlı olarak, bir miktar kan alınır. Bu genellikle 10 ila 30 ml arasındadır. Kanınız 8-10 dakika kadar santrifüjde kalır. Hücreleriniz ayrıldıktan sonra, zenginleştirilmiş trombositler uygulama bölgesine enjekte edilir.

Tedavi sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklık ve hafif şişme görülmesi normaldir. Bu zenginleştirilmiş trombositlerin cildinizde aktif olduğunun bir göstergesidir.

Tedavinin kaç seans uygulanacağı ve ne zaman sonuç vereceği tedaviyi yaptıracak kişinin bünyesine ve cildinin durumuna bağlıdır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

Kimler PRP tedavisi için uygun değildir?

Kozmetik uygulamaların ve tedavilerin çoğunda olduğu gibi, hamile, emziren veya gebe kalmaya çalışan kadınlar uygun adaylar değildir. Pıhtılaşma önleyici tedavisi olan, herhangi bir kanser türü olan veya tedavi alanında belirli implantları olan kişilere PRP tedavisi önerilmez. Tıbbi geçmişiniz ve kozmetik geçmişiniz uygunluğunuzu belirlemek için değerlendirilecektir.

İlginizi çekebilir: Yüz Mezoterapisi

Ayrıntılı bilgi ve randevu

Cilt için PRP uygulaması yaptırmak istiyorsanız (0232) 343 25 84 numarasından randevu alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp